URBANIA Brno – fiktivní město Urbania umožní pochopit správu města a jeho potřeby

V letošním ročníku akce „Kam kráčíš, Brno?“ si budou moci lidé prohlédnout interaktivní výstavu URBANIA.

Tu bude možné navštívit od 6. září do 3. října v prostoru bývalé káznice na ulici Bratislavské.

Úspěšná výstava, kterou do Brna zapůjčil pražský Institut plánování a rozvoje (IPR Praha) a na které spolupracovala řada uznávaných českých umělců a designérů, představuje na vybraných situacích a projektech 8 principů rozvoje města. Na prohlídku fiktivního města URBANIA bude moci vyrazit vždy maximálně osm návštěvníků. Tato skupinka se po zhlédnutí výstavy zapojí do řízené debaty, proto je třeba počítat s tím, že návštěva výstavy spolu s navazující diskusí trvá kolem dvou hodin.

URBANIA bude přístupná pouze po předchozí registraci a návštěvníkům se otevře zdarma.

Vše potřebné včetně registrace zjistíte na webu urbania.brno.cz.

Důležitou cílovou skupinou této výstavy jsou kromě široké veřejnosti i zástupci veřejné správy, pro které je určitou formou uznání a ocenění jejich práce, připomínkou známých principů, které v praxi používají či se je do praxe snaží zavádět. Byli bychom proto velmi rádi, pokud by pracovníci brněnského magistrátu a dalších institucí měli oficiálně možnost navštívit tuto výstavu v rámci své pracovní doby. V případě potřeby jsme schopni poskytnout připravenou pozvánku na výstavu, kterou by bylo možné rozesílat jménem tajemníků či dalších nadřízených. Pokud byste chtěli tuto možnost využít, kontaktujte prosím Martinu Pacasovou (pacasova.martina@brno.cz).

Vizuál výstavy je možno vytisknout a vylepit na jednotlivých magistrátních odborech a městských částech, případně i adresně rozeslat jejich zaměstnancům.
http://urbania.brno.cz/