Přehlídka inovací na URBIS SMART CITY FAIR 2021

Kombinace veletrhu s exkluzivním konferenčním programem se kompletně v online podobě uskutečnila začátkem června v Brně. Lákala na osobnosti v oboru Smart City, jak z řad představitelů středoevropských měst a obcí, tak lídrů v inovativních řešeních pro veřejnou správu.

 

Čtvrtý ročník této akce se zaměřil na životní prostředí, digitalizaci nebo mobilitu. Jeho součástí bylo také představení kooperativních inteligentních dopravních systémů C-Roads. Podstatou celého projektu je včasné a přesné informování řidičů o dopravní situaci na jejich trase přímo do vozidla ještě dříve, než ji sami uvidí.

Brno přispělo do programu konference vystoupeními na pódiu – sledující se dozvěděli o nabídce kulturně-kreativních odvětví v Brně, projektech Prototypuj a ověřuj, SME instrument i novinkách z Recetoxu. Proběhla rovněž online panelová diskuze s partnery na téma budování chytrých čtvrtí s akcentem na městský projekt Špitálka.

 

 

Program konference Brno doplnilo také odbornými workshopy. Na příkladu studentské soutěže MUNISS byl demonstrován koncept města jako living lab. Spoustu cenných informací návštěvníci načerpali na workshopu elektronických datových služeb Brno iD.

 

 

 

 

 

 

 

 

Také letos mohli návštěvníci vybírat vystavovatele, který je nejvíce zaujal. Jednoznačným vítězem se stal virtuální stánek Brna, který představil aktuální projekty a plány. Brno tak získalo ocenění Zlatý Urbis. Příští ročník v červnu 2022 bude na brněnském výstavišti pracovat s tématem autonomní mobility.

https://www.bvv.cz/urbis/