24.10.2018 17:00

#brno2050: Proč vytváříme zelené město a jak k tomu můžete přispět i vy?

Urban centrum, ul.Mečová 5

Příroda v rámci města je pěkná na pohled a všichni v ní rádi relaxujeme. Zeleň a vodní plochy nám ale pomáhají i jako přírodní klimatizace – vyrovnávají teploty a snižují znečištění. Klima se mění a my všichni se dnes musíme vyrovnávat s vlnami veder, sucha nebo naopak přívalových dešťů. Zmírnit nepříjemné a nákladné důsledky změny klimatu nám mohou pomoci právě přírodní plochy, tradiční i nové způsoby využití zeleně či nové postupy při hospodaření s vodou.

Přijďte se dozvědět, tato přírodní klimatizace funguje. Dozvíte se, jak o zeleň pečuje a dál ji s respektem k přírodě i s využitím moderních technologií rozvíjí město Brno, jak se může město i vy lépe přizpůsobit změně klimatu třeba s využitím zelených střech či fasád nebo chytřejším využitím dešťové vody, aby jen tak nemizela v kanálu. Nebo třeba jak můžete darovat strom.

Vše se dozvíte ve středu 24. 10. od 17:00 v brněnském Urban centru na Mečové 5. Večerem vás budou provázet architekt Vojtěch Lekeš z Next Institute, ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata a Tomáš Trnka z Veřejné zeleně města Brna. Přijďte zjistit, jak to funguje a jak můžeme společně vytvářet zelené město.