24.9.2023 15:00

Kam kráčíš, Brno? 2023

Brno

24. 9. – 17. 10. 2023

Jakým směrem se Brno ubírá? Co se v něm buduje, mění, modernizuje? Jak bude po chystaných změnách vypadat za pět, deset či dvacet let? Zjistěte, kam Brno kráčí a co se v něm do budoucna chystá. 

Zhruba 400 tisíc obyvatel, univerzitní město ideální pro studentský život. Centrum vědy a výzkumu, avšak také s přetrvávajícími problémy v dopravě. Tak nějak vypadá obrázek současného Brna.


Podoba města se však postupně mění. Jinak vypadalo na začátku 21. století a jinak bude vypadat za dalších dvacet let. Máte ponětí, jak? My ano. A rádi vás s plány do budoucna seznámíme.


Zavítejte na “Kam kráčíš, Brno? 2023” a zjistěte víc o městu, v němž žijete, studujete, pracujete nebo trávíte volný čas. Ukážeme vám, kde se chystá výstavba moderního bydlení, jaké projekty zlepší dopravu a jak se v Brně pečuje o přírodu. Stejně tak se můžete víc dozvědět o tom, co je třeba udělat pro lepší kulturní, sportovní a volnočasové vyžití, jak město reaguje na změny klimatu a co dělá pro snadnější vyřizování na úřadech. A taky poznáte, co Brnu přináší místní vědci, výzkumníci a inovátoři.


A má to všechno vlastně nějaký řád a pořádek? Ano, jedeme podle předem připraveného plánu. O všechno se stará hlavní strategický dokument města, Strategie #brno2050.


Během září a října na vás čeká série přednášek a procházek po vybraných lokalitách, na nichž zjistíte, kam se Brno za poslední dobu posunulo a kam se hodlá podle Strategie #brno2050 dostat v následujících letech. Přednášky přiblíží zájemcům vybrané projekty z několika oblastí: dopravy, bydlení, vědy a výzkumu, kultury, sportu, ochrany klimatu nebo správy. Během exkurzí po rozvojových lokalitách zase návštěvníci zjistí, co se staví a buduje přímo “v terénu”, tedy v ulicích města.


Program:

24. září 2023: Trnitá aneb Vstříc nádraží a nové čtvrti (procházka) 
25. září 2023: Tvář města, v němž žijeme (přednáška) 
1. října 2023: Po budoucí Brněnské třídě (procházka) 
3. října 2023: Brno, Mekka inovací (přednáška) 
8. října 2023: Proměny Svitavy, řeky průmyslníků (procházka) 
9. října 2023: Služby dostupné pro všechny (přednáška) 
15. října 2023: Nejošklivější břeh v Brně? Zatím... (procházka) 
17. října 2023: Jak na změnu klimatu a dobrou správu města? (přednáška)