14.3.2023 0:00

Realitně-investiční veletrh MIPIM

Cannes, Francie

14. 3. – 17. 3. 2023

Veletrh MIPIM se zaměřuje na oblast investičních příležitostí a realitního trhu. Veletrhu ve francouzském Cannes se zúčastní také hosté z Brna. Na MIPIM se představí tři brněnské projekty, mezi nimi i chytrá čtvrť Špitálka. Veletrh potrvá od 14. do 17. března 2023.

Pro Brno představuje veletrh možnost ukázat projekty, na nichž se ve městě pracuje. Tyto projekty se díky MIPIM mohou stát investiční příležitostí pro obchodní partnery, kteří budou na veletrhu rovněž přítomni. MIPIM je tedy platformou pro setkání měst a regionů a navázání kontaktů mezi sebou i se soukromou sférou.  Účastníci veletrhu absolvují také konferenční a workshopový doprovodný program s renomovanými osobnostmi ze světa byznysu, které přiblíží současné ekonomické trendy.

Zástupci z Brna vyrazí na MIPIM společně s delegacemi z Ostravy, Moravskoslezského kraje a Prahy. Brno na veletrhu představí tři projekty – vedle Špitálky také Technologický park Brno a čtvrť Trnitá. Chytrá čtvrť Špitálka je inovativním projektem, jenž využívá moderní technologie a přístupy v rámci městského developmentu, díky čemuž Brno směřuje k udržitelnému rozvoji, uhlíkové neutralitě a mitigaci klimatických změn. Projekt tak lze na veletrhu prezentovat potenciálním investorům a developerům, kteří se mohou zapojit do jeho přípravy – především jako zájemci o účast v budoucím tendru na výstavbu chytré čtvrti. Nositelé projektu mohou na veletrhu oslovit nejen investory a developery, ale například také technologické firmy i širší odbornou veřejnost.