URBIS SMART CITY FAIR se připravuje v hybridní i virtuální podobě

Od 2. do 4. června se uskuteční Veletrh chytrých řešení pro obce a města URBIS SMART CITY FAIR 2021. Organizátoři se připravují i na variantu, kdy se nebude možné na brněnském výstavišti sejít nebo budou možnosti shromažďování omezeny. V přípravě je tedy hybridní varianta s programem realizovaným na výstavišti i virtuálně, a virtuální varianta, kdy se účastníci sejdou pouze ve webové aplikaci. O konečné podobě letošního veletrhu a konference URBIS se rozhodne nejpozději 19. dubna.

První verze programu konference obsahuje jako hlavní body smart řešení a digitalizaci podporující efektivitu samospráv a zkvalitňující život obyvatel v obcích, podporu komunitního života, inteligentní dopravní systémy a autonomní mobilitu, dále cirkulární ekonomiku nebo obnovu lokální ekonomiky. Program se průběžně upřesňuje a doplňuje.
Varianty vstupů na konferenci jsou přizpůsobeny jednotlivcům, zástupcům menších i větších obcí. Nejvýhodnější ceny platí do konce dubna, v první polovině dubna bude spuštěn elektronický prodej.

Pokračuje také příprava prezentace výsledků projektu C-Roads, který v reálném brněnském provozu ukáže činnost inteligentních dopravních systémů jednotného evropského standardu. Provedena bude 3. a 4. června v ulicích města Brna a na dálnici D1 a i pro tento projekt se připravuje virtuální zázemí, jehož prostřednictvím bude možné se jízd zúčastnit. Inteligentní dopravní systémy jsou úzce spjaty s autonomními vozidly, jejichž vývoj se stále posouvá dopředu, proto v programu konferenci bude zařazen blok s touto tematikou. Na výstavišti bude také jezdit autonomní autobus, v případě virtuální formy veletrhu bude jeho prezentace přenášena v rámci webové aplikace.

Více informací: www.smartcityfair.cz