16.11.2018 18:00

Konec doby plastové?

Tržnice Brno, Zelný trh 14-16, 602 00 Brno

Nestihli jste říjnovou přednášku o brněnských projektech z oblasti cirkulární ekonomiky?
Nevadí, v realizaci naplnění hodnot strategie #brno2050 pokračuje město dál…tentokrát na téma „Konec doby plastové?“
Jak vypadá „Konec doby plastové“ podle brněnských návrhářů a studentů módy? Nadace Veronica vyzvala už počtvrté lokální designéry i studenty oděvního designu k upcyklaci - vytvoření zcela nových modelů z odpadního textilu a materiálu z dobročinných obchodů nadace. Tentokrát je tématem výzvy „Konec doby plastové“ a svoje běžné i upcyklované modely inspirované tímto tématem představí návrháři Hana Kubešová, Klára Židková, studio Severa, Čechoameričanka Sonya Darrow a studentky oboru Ekotextil design ze Střední školy umění a designu. Během přehlídky se představí přes 50 originálních kousků.
Upcyklované modely vytvořené pro tuto výzvu budete moci po přehlídce vydražit v rámci živé benefiční aukce. Výtěžek z aukce rozdělí Nadace Veronica na projekty ochrany přírody a krajiny a zlepšení životního prostředí na jižní Moravě. 

Akce se koná v pátek 16. listopadu v Tržnici Brno od 18 hodin a je součásti komponovaného večera pořádaného Informační kanceláří Evropského parlamentu v ČR a Svazem moderní energetiky.
 Vstup zdarma.
Více informací najdete zde: http://www.trznicebrno.cz/kalendar/konec-doby-plastove/