18.10.2018 16:00

#brno2050: Jak znovu využít tuny odpadu aneb využít se dá všechno!

Urban centrum, ul.Mečová 5

Musíme nutně vyhazovat vše, co dnes považujeme za odpad? Nedá se pro naše domácí zbytečnosti najít další využití? Může Brno směřovat k úplné soběstačnosti a udržitelnosti? Je to utopie nebo budoucí realita?

Toto tak trochu „smradlavé“ téma nás provází již od narození. V odpadu je ale skryto neskutečné bohatství, kterého se současnosti většinou zbavujeme odložením do kontejneru. Nepřijde vám to škoda?

Přijďte se zeptat a o tomto tématu se dozvědět víc ve čtvrtek 18. 10. od 16 hod. do brněnského Urban Centra (Mečová 5). Zjistíte, jaké možnosti recyklace a znovuvyužití odpadu se vám nabízí v Brně. Ukážeme vám, že odpad nemusí být jenom palivo do spalovny, ale že jednou možná bude sloužit i jako palivo do autobusů. Nechejte se inspirovat bloggerkou a propagátorkou „zero waste“, která Vám ukáže zajímavé tipy pro život bez odpadu.  

Těšíme se na vás!

REUSE a další projekty města představí Martin Vaněček, vedoucí Odboru životního prostředí Magistrátu města Brna. Výjimečnost zařízení energetického využití odpadu a jeho služby pro Brno vysvětlí Alena Procházková ze společnosti SAKO Brno, a.s. O tom, jestli může být odpad skutečně pohonem budoucnosti můžete diskutovat s Petrem Novotným z Institutu cirkulární ekonomiky. Inspirace a tipy k životu bez odpadu představí Michaela Gajdošová, bloggerka Czech Zero Waste.