3.10.2018 17:00

#brno2050: Historie a současnost vizuálního smogu, jak nás ovlivňuje a jak na něj?

Urban centrum, ul.Mečová 5

Co je to vizuální smog a proč je vůbec potřeba se mu věnovat? Je vizuální smog záležitost posledních desetiletí nebo je starý jako reklama sama? Jak je na tom Brno v porovnání s jinými evropskými městy? A dá se s tím něco dělat?

Do tématu vás uvede Veronika Rút Nováková, freelance grafická designérka původem z Brna, která se specializuje na branding a vizuální identity. Vytvořila například značku UGO čerstvá šťáva (v agentuře GREP design) a mezi její klienty patří Ministerstvo obrany, město Brno nebo Sokol. Ve volném čase se věnuje vizuálnímu smogu a retail designu. V roce 2015 dokončila diplomovou práci na téma grafický design ve veřejném prostoru, založila projekt Brno bez vizuálního smogu a poté spolupracovala s radnicí Brna-střed na zlepšení situace.

O historii konfliktu a harmonie reklamy a architektury bude přednášet Pavel Wewiora z Národního památkového ústavu. Dozvíte se mimo jiné, jak se chovala reklama v meziválečném období a co bylo pro reklamu typické v 60. a 70. letech. Těšte se na řadu unikátních dobových fotografií Brna, dokumentaci prvních reklam na MHD a diskuzi o proměnách reklamy v posledním století.

Přednáška se bude konat 3. 10. 2018 od 17:00 v Urban centru.