4.4.2018 17:00

Velká veřejná debata Digitální město ≠ velký bratr 4. 4. 2018

VUT FIT, Božetěchova 2, Brno-Královo Pole

Přijďte si rozšířit obzory a řekněte svůj názor.

Digitalizace je trendem, který výrazně vstupuje do našich životů v posledních deseti letech. Není tedy otázkou, zda digitální město vznikne, ale kdy a jak se tak stane.

Digitální město nebo také elektronická správa s sebou přináší potenciál úspor času, odstranění netransparentního rozhodování, možnost vyřizování "na úřadě" z pohodlí domova a v časech mimo úřední hodiny. Není to však bez rizik. Města začínají zpracovávat velká množství dat, která musí umět ochránit před zneužitím. Musí umět najít v záplavě velkých objemů dat, ta potřebná, která mohou zlepšit chod města uvnitř i uživatelský komfort pro obyvatele. Otázkou tedy zůstává, co se s rozvojem digitálního města změní v našich životech a jak se na to můžeme připravit. Tak, aby město nebylo jen digitální, ale dalo se v něm i lépe žít. 

Debata digitální město ≠ velký bratr přinese diskuzi předních osobností rozvoje digitalizace a e-governmentu v ČR o přínosech ale i rizicích digitalizace města. Výběr osobností přinese různorodý pohled na tématiku.
Diskutující
1. Michal Bláha, hlidacstatu.cz
2. prof. Pavel Zemčík, děkan FIT VUT v Brně
3. Michal Kubáň, národní koordinátor otevřených dat, MVČR
4. Daniel P. Bagge, ředitel odboru kybernetických bezpečnostních politik NÚKIB
5. Michal Pešek, ředitel Správy základní registrů
6. Jaroslav Kacer, náměstek primátora města Brna pro oblast Smart City

Zapojte se do debaty o digitalizaci města.
Položte otázky řečníkům už teď.

Jednoduše, pomocí
sli.do/brno2050 (ukončeno)

Kompletní záznam z debaty