7.9.2017 9:00

Workshop Scénáře pro #brno2050

Bývalý pavilon D brněnského výstaviště, vchod z ulice Křížkovského (naproti hotelu Voroněž)

Ve čtvrtek 7. září se ve VIDA! Science centru uskuteční setkání odborníků, kteří budou metodou tzv. Participatory foresight (tedy participativního předvídání) odhadovat vliv světových megatrendů na podobu Brna v roce 2050. Workshop „Scénáře pro #brno2050” se realizuje ve spolupráci s Rakouským technologickým institutem a Technologickým centrem AV ČR a je jedním z výstupů projektu RUGGEDISED programu Horizont 2020, ve kterém Brno zastává pozici tzv. follower city. Účelem akce je otestovat nadefinované hodnoty a cíle a případně na základě výstupu ještě dopracovat návrh. Prezentaci výstupů celodenního workshopu bude možné ve čtvrtek 7. září sledovat živě, a to od 15.10 hodin na oficiálním YouTube kanále města Brna. Přenos se uskuteční zde: LIVE STREAM.

Ve čtvrtek 7. září se ve VIDA! Science centru uskuteční setkání pozvaných odborníků, kteří budou metodou tzv. Participatory foresight (tedy participativního předvídání) odhadovat vliv světových megatrendů na podobu Brna v roce 2050. Workshop „Scénáře pro #brno2050” se realizuje ve spolupráci s Rakouským technologickým institutem a Technologickým centrem AV ČR a je jedním z výstupů projektu RUGGEDISED programu Horizont 2020, ve kterém Brno zastává pozici tzv. follower city. Účelem akce je otestovat nadefinované hodnoty a cíle a případně na základě výstupu ještě dopracovat návrh. Prezentaci výstupů celodenního workshopu bude možné ve čtvrtek 7. září sledovat živě, a to od 15.10 hodin na oficiálním YouTube kanále města Brna. Přenos se uskuteční zde: LIVE STREAM.

Záznam vysílání závěrečných prezentací z workshopu:


Zpracované výstupy z workshopu Scénáře pro #brno2050 v podobě závěrečného reportu

Report obsahuje jednak popis cílů workshopu a jeho průběhu a dále především pak znění jednotlivých scénářů, které účastníci zpracovávali pro dané tematické oblasti (bydlení, veřejný prostor a doprava; městská ekonomika a zdroje; sociální oblast a kultura). V těchto tematických oblastech vždy vznikla varianta pozitivního scénáře, negativního scénáře a scénáře „jako obvykle“. Ke každému scénáři byl zároveň vždy vypracován příběh všedního dne typizované osoby v roce 2050.

Report ke stažení zde