28.9.2020 8:00

Venkovní výstava I Kam kráčíš, Brno? 2020

8. 9. -28. 9. 2020

Proměny města od roku 1900 až po vize budoucnosti Brna ukáže venkovní výstava na Pohořelci. Vnímat rozvoj města jako nikdy nekončící příběh. Příběh, do kterého každá generace připíše něco nového. Takový bude letošní ročník akce „Kam kráčíš, Brno?“.

Harmonogram akce:

Venkovní výstava bude probíhat od 8. do 28. září 2020.

Vernisáž výstavy proběhne 9.září od 16 hodin.

Doprovodný program zaměřený na dopravu v Brně proběhne 22. září mezi 14 a 18 hodinou.

Detailnější informace:

Řadu významných staveb a významných osobností, které v minulosti měnily tvář Brna, a nahlédnou do blízké budoucnosti prostřednictvím projektů, jež se teprve připravují. Budoucí podobu města Vám od září nově přiblíží přehledná mapová aplikace "Brno brzo." Zde budete moci nalézt informace o projektech veřejné i soukromé sféry, které by se v příštích letech měly stát realitou.

Zájemce nečeká jen výstava samotná, v plánu je také doprovodná akce zabývající se problematiku dopravy. Bude zde možnost zapojit se do tvorby pocitové mapy, tentokrát zaměřené na pěší a cyklistickou dopravu ve městě. Dozvíte se také o přípravě a realizaci velkých dopravních staveb, například o Velkém městském okruhu. Bližší informace můžete získat třeba také o rezidentním parkování.