Další ročník soutěže MUNISS začíná. Studenti vysokých škol se tentokrát zaměří na budoucí podobu lokality za areálem Zetor

Soutěž MUNISS přivádí ke spolupráci zástupce města a studenty napříč vysokými školami v Brně. V pátek 11. prosince slavnostně začal už desátý ročník této meziuniverzitní soutěže, který se bude věnovat lokalitě za areálem Zetor. Ta je momentálně ze třetiny nevyužita a ve zbytku je velké množství firem specializovaného zaměření. Nejlepší soutěžní týmy si rozdělí téměř sto tisíc korun.

Cílem soutěžních prací bude nalézt způsob využití lokality „za Zetorem“ tak, aby zohledňoval limity a specifika této lokality, budoucí podoby a využití s ohledem na potřeby moderního města. Zadaná lokalita za Zetorem je nyní nevyužívaným územím o velikosti zhruba 100 ha v atraktivní poloze mezi hustě zastavěnými brněnskými městskými částmi Židenice a Líšeň, a také v blízkosti Národní přírodní památky Stránská skála V současné době je potenciál lokality zcela nevyužit a slouží pro zemědělství.

Soutěžní téma doplní také tzv. vedlejší téma programu MUNISS+, ve kterém absolventi předchozích ročníků soutěže MUNISS pokračují ve své spolupráci s městem Brnem a rozpracovávají další konkrétní téma.

V tomto případě se jedná o lokalitu Červený kopec, kdy studentský tým ve spolupráci s odborníky z Magistrátu města Brna a dalších institucí rozpracují ideový návrh urbanisticko-architektonického řešení městské a krajinné zeleně.

Vyhlášení vítězů letošního ročníku MUNISS proběhne v červnu 2021.

Více na www.facebook.com/muniss.czsk.