Vážení Brňané,

spolu s experty i na základě vašich podnětů jsme v loňském roce vytvořili dlouhodobou vizi města Brna, postavenou na 25 hodnotách.

Aby se tato vize přenesla z papírů do ulic, připravujeme teď konkrétní plány na nejbližších 10 let.

A opět se obracíme na Vás, jako nejlepší experty na život v Brně.

Podívejte se, co připravujeme, a zapojte se.

Dejte k návrhu své připomínky, vytvořte pocitovou mapu Vaší čtvrti nebo si vyzkoušejte, jak byste se o budoucnosti Brna rozhodovali vy.

Brno jste Vy.

Tvořte s námi město pro příští generace.

Jaroslav Kacer
Náměstek primátora města Brna pro oblast Smart city, strategii města, informatiku a elektronizaci radnice

 

 

Jak se můžete zapojit?

Veřejné debaty a setkání

Připravili jsme pro vás sérii velkých veřejných debat týkajících se vybraných témat strategie #brno2050 jako například digitalizace města nebo vnitřní a vnější dostupnosti Brna.
Podrobnější informace a termíny najdete ZDE.

Současně jsme pro vás připravili sérii setkání v brněnských městských částech. Na těch se můžete dozvědět nejen o schválené vizi strategie #brno2050, ale o připravovaných plánech a projektech. Klíčovou součástí těchto setkání je pak diskuse nad budoucností jednotlivých městských částí za účasti vedení městské části a mé maličkosti.
Podrobnější informace a termíny najdete ZDE.

Online aplikace

Před každou velkou veřejnou debatou najdete v sekci aplikace jednoduchý dotazník zaměřený na problematiku, která bude diskutována na velké veřejné debatě. I váš online vyjádřený názor se pak stane součástí této debaty.

Chcete si vyzkoušet, jak byste se v pozici města rozhodovali vy?
Podporovat městské nájemní byty nebo spíše soukromou výstavbu? Podporovat příchod zahraničních investic nebo dát přednost místním začínajícím podnikatelům? Vás názor na tyto a další otázky spojené s rozvojem města můžete dát najevo díky jednoduché aplikaci, kterou najdete ZDE.

Co máte na Brně a místě, kde bydlíte, rádi a co je pro vás naopak největší problém?
Co by vám zpříjemnilo život tady?
Pomozte nám zmapovat problémová místa i místa, která máte rádi. Vytvořte s námi pocitovou mapu jednotlivých čtvrtí města.
Pocitovou mapu najdete ZDE.

Věříme ve vaši maximální participaci, protože naším cílem je vytvořit jednoduchý a živý dokument, který není vytesán do kamene, ale je možné jej za jasných podmínek průběžně upravovat.